Srebro vredi 200.000 evra

• 22. februar 2012.

• 15:47

• Izvor: Sportske.net, Sport

Nakon odlaganja sednice UO Rukometnog saveza Srbije, juče je, konačno, to telo zasedalo i donelo važne odluke za funkcionisanje saveza u daljem periodu. Ujedno, odlučeno je da se osvajači srebrne medalje sa EP nagrade određenom svotom novca za taj uspeh.

Vremenski uslovi u Srbiji prethodnih nedelja bili su takvi da nije bilo mogućnosti da se svi pojave na zakazanoj sednici UO RSS u primarno određenom terminu.

Kako su se vremenske prilike popravile rukometni radnici juče su se okupili i "izvećali" važne odluke za srpski rukomet.

Najinteresantniji deo sednice bio je onaj kada se odlučivalo o nagradama rukometašima Srbije koji su, na nedavno završenom prvenstvu Evrope, osvojili srebrnu medalju.

Jednoglasna odluka UO bila je da se rukometaši nagrade sa 200.000 evra. Od ovog novca, svakom reprezentativcu biće kupljen ručni sat, koji će biti uspomena na prvenstvo, a ostatak novca biče podeljen na "ravne časti."

Pored ove, doneto je još nekoliko bitnih odluka koje se tiču daljih planova saveza. Između ostalog, određeni su datumi odigravanja finalnih utakmica Kup takmičenja u muškoj i ženskoj konkurenciji.

12/13. maja planiran je finalni meč za muškarce, a 19/20. maja odlučivaće se o ženskom osvajaču Kupa Srbije.