Srbija sa ''pola gasa'' do nove pobede

• 15. januar 2013.

• 19:31

Rukometna reprezentacija Srbije ostvarila je i treću pobedu na Svetskom prvenstvu u Španiji. Saudijska Arabija odolevala samo u prvom poluvremenu, u nastavku sve došlo na svoje mesto.

Reprezentativci Srbije nisu na najbolji način ušli u meč trećeg kola Grupe C, ali su u finišu prvog i tokom drugog poluvremena zaigrali kako umeju, pa ubedljiva pobeda nije dovedena u pitanje - na kraju 30:20 (12:10).

Utisak je da su naši reprezentativci potcenili rivala tokom prvog poluvremena, nikako nisu uspevali da steknu osetniju prednost, što je već počelo i da iritira selektora Vukovića.

Ipak, u završnici prvog poluvremena konačno su ''dodali gas'', vezali dva gola i prvo poluvreme rešili u svoju korist rezultatom 12:10.

U drugih 30 minuta bilo je mnogo bolje, u napadu znatno efikasnije, a na golu je sve sigurniji bio Gajić i razlika u korist ''Orlova'' postala je sve ubedljivija.

Konačnih 30:20 sasvim je dovoljno za samopouzdanje u ekipi pred mnogo teže mečeve u finišu takmičenja u prvoj fazi takmičenja.

Momir Ilić i Ivan Nikčević bili su najefikasniji sa po osam golova, a golman Gajić je na kraju sakupio ukupno 19 odbrana.