Srbija - Danska (uživo)

• 29. januar 2012.

• 17:01

Reprezentacija Srbije u prepunoj ''Areni'' nije uspela da se izbori za zlato na Evropskom prvenstvu protiv Danske.

Ovo je drugi susret ove dve selekcije na Evropskom prvenstvu. Podsetimo, Srbija je u grupi bila bolja - 24:22.

Večeras, prvi do gola dolaze Danci, posle dva minuta igre. Imamo problema u napadu, sledi nova kontra  Danaca i gol - 0:2.

Ponovo ne uspevamo da realizujemo napad. Šut Ilića lako brani Landin. Ipak, Stanić sprečava i treći gol Danaca, sledi  kontra preko Prodanovića, koji iz dva pokušaja konačno postiže prvi gol za ''orlove'' - 1:2.

Nova odbrana Stanića, a onda je sve lakše - Manojlović, 2:2! I u sledećem napadu Stanić zaustavlja pokušaj Danaca, ali Toft Hansen zatim koristi neopreznost naših u odbrani - 2:3.

Ponovo ulazimo u blagu krizu, što koristi Sondergard - 2:4. Ipak, ni Danci ne koriste napad, uzvraća Vučković za 3:4.

Darko Stanić upisuje i petu odbranu u prvih 12 minuta i podiže na noge pomalo ''uspavalu'' publiku u Areni u ovim trenucima.

I dalje teško dolazimo do gola, na drugoj strani sedmerac za Dansku, koristi ga Egert - 3:5. Zatim grub prekršaj Toft Hansena nad Čuturom, igrač više za Srbiju, koristi ga Beljanski - 4:5!

Snage su izjednačene, a Hansen ponovo vraća dva gola razlike u korist Danske, ali brzo uzvraća Prodanović svojim drugim golom - 5:6.

Ističe dvadeseti minut, malo golova, to nam je do sada odgovaralo. Za sada golmani u prvom planu - Landin osam odbrana, Stanić isto toliko.

Ali, Danska ponovo stiče dva gola prednosti - 5:7. Ponovo problemi, Čutura je isključen, Danska napada sa igračem više i - postiže gol - 5:8...

Vučković u kritičnim trenucima konačno postiže gol za Srbiju, Danci zatim prave faul u napadu, a onda sedmerac za nas. Ilić ne greši, smanjujemo na 7:8.

Konačno i nešto bučnije navijanje, a atmosferu ponovo dodatno podgreva fenomenalni Stanić! Već je upisao deset odbrana, ali to nismo krunisali na pravi način u napadu, i dalje smo u zaostatku.

Posle tajm-auta sledi isključenje Manojlovića, Spelerbeg lako koristi slobodan prostor - 7:9.

Taj rezultat ostaje na poluvremenu, ostaje nada da će se ''orlovi'' konsolidovati u nastavku.

Međutim, loš početak drugog poluvremena, odmah igrač manje i još dva gola više za Dansku - 7:11.

Konačno Nikčević prekida seriju Danske - 8:11. Stanić nastavlja sa sjajnim odbranama, ali ni Landin na drugoj strani nimalo ne zaostaje.

Vučković, srećom, ponovo uspeva da ga savlada - 9:11. Međutim, mnogo nedostaju golovi Vujina i Ilića.

Upravo Ilić ne koristi sedmerac, ali Toskić postiže svoj prvi gol - 10:11!

Uzvraća Lauge...10:12, isteklo je prvih deset minuta igre u nastavku.

Danci ponovo ulaze u seriju - 10:13, Toskić je prekida - 11:13. Međutim, Danci i pored sjajnog Stanića na golu, mnogo lakše dolaze do golova - 11:14.

I, konačno, Momir Ilić postiže prvi gol iz igre, ali uzvraća fenomenalni Hansen - 12:15.

Tri gola razlike za Dansku je i na ulasku u poslednjih deset minuta - 13:16. Ipak, Stojković nam daje novu nadu - 14:16, a onda i sedmerac zbog prekršaja nad Nenadićem. Vujin siguran sa linije sedam metara, njegov prvi gol - 15:16!

Hansen postaje nezaustavljiv za našu odbranu, ali Stojković ponovo vraća na ''minus jedan'' - 16:17!

Ali, kraj utakmice za Manojlovića, treće isključenje. Hansen opet nerešiva enigma - 16:18.

Vujin se razigrao, bar se nadamo - 17:18, još šest minuta. Na drugoj strani, pogađate, Hansen se poigrava sa našom odbranom. Neverovatno...

Nema predaje, Nikčević smanjuje na 18:19. Možemo li da se odbranimo?

NE! Neopreznost u odbrani posle još jedne bravure Stanića... Danska vodi 20:18, nešto više od tri minuta je do kraja...

Faul u napadu Vučkovića, povreda Ilića, Danci su sve bliže tituli...

Ne koristimo još jedan napad, Danska u poslednji minut ulazi sa dva gola razlike.

Na kraju, 19:21, Danska je prvak Evrope.