SP - Slovenci i Španci prvi polufinalisti!

• 23. januar 2013.

• 20:49

Svetsko prvenstvo u Španiji polako ulazi u samu završnicu. Reprezentacije Slovenije i domaće Španije prve su stigle do polufinala.

Veliki uspeh ostvarila je reprezentacija Slovenije, koja je posle neizvesne borbe bila bolja od Rusije i pobedom rezultatom 28:27 (14:13) izborila plasman među četiri najbolje reprezentacije na svetu.

Rusi su bolje ušli u meč, tokom prvog poluvremena vodili sa 8:4, ali kako se je meč odmicao, Slovenci su igrali sve bolje i posle prvih 30 minuta stekli minimalnu prednost - 14:13.

Drugo poluvreme proteklo je uglavnom u vođstvu selekcije Slovenije, koje je maksimalno iznosilo četiri gola prednosti (22:18). Rusi su do kraja uspeli da izbore neizvestan finiš, ali ne i da izbegnu poraz.

Luka Zvižej i Uroš Zorman predvodili su Slovence sa po pet pogodaka. na drugoj strani Šelmenko i Dibirov postigli su po šest.

Drugo polufinale odigrali su Španija i Nemačka, a domaćin šampionata je slavio rezultatom 28:24 (12:14).

Nemci su bili bolji u prvom poluvremenu, imali rezultatsku prednost, ali su Španci uz veliku podršku svojih navijača, uspeli u nastavku da naprave veliki preokret i stignu do ubedljivog trijumfa.

Aginagalde i Tomas bili su najefikasniji u Španiji sa po sedam golova, dok je na drugoj strani Kristofersen postigao šest.

Od 20:45 igraju Danska i Mađarska, a od 21:30h u poslednjem četvrtfinalnom duelu Francuska igra sa Hrvatskom.