SP - Lakši trening za Dance

četvrtak 10.01.2019.
22:03

Koorganizator Svetskog prvenstva za rukometaše bio je više nego ubedljiv u prvoj utakmici Grupe C.

Epa/Srđan Suki

Muška rukometna reprezentacija Danske silovito je krenula na Svetskom prvenstvu koje organizuje zajedno sa Nemačkom.

Večeras je u Berlinu počelo Svetsko prvenstvo, a u drugoj utakmici na turniru Danci su u Kopehagenu savladali Čile rezultatom 39:16 (22:4).

Trostruki vicešampion sveta nije dao nikakve šanse nejakim Čileancima. U prvom poluvremenu Južnoamerikanci su postigli samo četiri gola, što samo potvrđuje kakav je večeras bio odnos snaga.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Kasper Urlih Mortensen sa 8 golova, a četvrtinu golova za Čile postigao je Rodrigo Alonso Salinas.

Danska će u drugom kolu odmeriti snage sa Tunisom, dok Čile igra protiv Austrije.