SP - Kraj za Srpkinje, Crna Gora u četvrtfinalu!

nedelja 10.12.2017.
18:56

Ženska rukometna reprezentacija Srbije završila je svoje učešće na Svetskom prvenstvu u Nemačkoj.

Beta/Hendrik Schmidt/dpa via AP

Posle odličnih rezultata u prvoj fazi takmičenja i osvojenog prvog mesta u grupi, reprezentacija Srbije večeras je poklekla u osmini finala, u duelu sa Crnogorkama.

U borbi za plasman među osam najboljih, reprezentacija Crne Gore slavila je sa 31:29 (14:9) i u četvrtfinalu će igrati sa selekcijom Francuske koja je večeras bila bolja od Mađarske (29:26).

Izuzev uvodnih par minuta, kada su naše reeprezentativke imale minimalnu prednost (3:2 poslednji put), ostatak meča protekao je u znaku selekcije Crne Gore.

Krajem prvog poluvremena Crna Gora imala je i ''plus šest'' - 12:6, na poluvremenu 14:9 i u nastavku je prednost uspešno održavala, bez veće rezultatske neizvesnosti.

Radičević i Bulatović su sa po osam golova bile najefikasnije u pobedničkoj ekipi, a Srbiju je predvodila Dragana Cvijić sa šest golova.

26 Komentara

petar000
Monday, 11.12.2017
03:10

Ovo je ocekivano, cim golmani ne odbrane sve sto se sutne mi nikog ne mozemo da dobijemo. Tako je i u zenskom i u muskom rukometu. Neverovatno je da trner nas drzi drug postavu bekova na terenu i ne dajemo gol trinaest minuta. Cvijic u prvom nije igrala napad valjda bas zbog tog brzog centra, ali onda gol ne mozemo da damo. U sustini ja kad sam video kako na terenu izgldaju jedne a kako druge i kako se koje krecu u trecem minutu mi je bilo jasno da mi nemamo nikakve sanse. Svakog igraca vise kog smo imali trebalo nam je po pedeset sekundi da napravimo napad, i sto je najtuznije i posle tog potrosenog vremena kao po pravilu sut iz najteze pozicije. Nemamo bekove koji mogu da prodju, a protiv njihove zone mogu samo onako, preko dvorane, kao sto su i sutirale u prvom. Crnogorke su svakog igraca vise koristile posle 15 do 20 sekundi kao i sve ekipe koje igraju ozbiljan rukomet. O branjenju brzog centra tek nemam komentara, igraju to i ostale ekipe, ali smo branili nekako, danas totalni raspad sistema. Sve u svemu zasluzeniji poraz davno nisam video. Crna Gora nece daleko jer ni one nisu nista posebno i kad im dodje ekipa koja moze da ih isprati u odbrani tu je njihov kraj jer su napadacki i one prilicno slabe.

chaki
Sunday, 10.12.2017
22:48

Bruka i sramota!

blackjack
22:41

Bravo djevojke.A vi koji mrzite crnogorce i CRNU GORU mozete samo da nam se sagnete.

Mario98
22:27

Pravi crnogorski cas rukometa ,nadam se da su ove srpkinje nesto naucile!

ViniciusJR
21:23

E viva Montenegro!

INTERnacionalist
00:16

..nije ovo Montenegro već junačko srpsko leglo ili prosto Crna Gora!

ViniciusJR
02:02
Cetinje LFC
20:48

Drugi meč na prvenstvu koji smo odigrali kako treba, posije onog sa Danskom. U pravom momentu prava motivacija, žao mi je Srbije, ali eto, danas smo bili mnogo bolji.

LennaR10
20:29

Bravo Crna Goro.. Idemo dalje.. Srbije mi je jedino zao sto se nismo sastali u polufinalu ili finalu ali sta je tu je ne mozemo da biramo..