SP - Brazil naneo prvi poraz Srbiji!

• 10. decembar 2013.

• 19:36

Reprezentacija Srbije poražena je u derbi meču trećeg kola grupe "A" na SP koje se održava u našoj zemlji. Brazil je slavio u "Čairu" nad našim najboljim rukometašicama pa nakon tri kola Srbija ima skor 2-1.

Najbolje srpske rukometašice poražene su u trećem kolu grupne faze takmičenja na SP koje se održava u našoj zemlji od Brazila rezultatom 25:23 (14:11).

Prvo poluvreme derbi susreta grupe "A" u hali "Čair" obeležila su dva preokreta i vođstvo Brazila od tri gola prednosti sa kojim se otišlo na odmor.

Brazilke su iskoristile nervozu u redovima selekcije Srbije u uvodnim minutima meča pa su povele rezultatom 2:4. Sredinom prvog poluvremena Srbija je popravila igru i zaigrala čvršće u odbrani što je rezultiralo preokretom i vođstvom "orlica" rezultatom 8:6.

Usledio je još jedan preokret koji su režirale Brazilke ali zahvaljujući greškama naših reprezentativki. Četiri izgubljene lopte Srbije Brazil je pretvorio u golove pa je južnoamerička reprezentacija došla do dva gola prednosti 9:11.

Završnicu prvog dela meča obeležila je loša igra na obe strane ali je u takvoj situaciji Brazil imao više sreće i sa tri gola prednosti otišao na odmor.

I nastavku je Srbija konstantno jurila prednost protivnica ali sve do same završnice susreta nije uspevala da izjednači rezultat.

Tek na deset minuta pre kraja Srbija dolazi do izjednačenja usled sjajne igre u odbrani i činjenice da Brazil nije postigao gol čitavih devet minuta.

Na devet minuta pre kraja Srbija je došla do prvog vođstva u drugom delu golom Jelene Živković ali se Brazil momentalno vratio pogotkom sa sedam metara nakon čega je stigao i do dva gola prednosti i trijumfa koji ih je ostavio na liderskoj poziciji grupe "A".