• Autor: Dragan Milosavljević

• 29. mart 2015.

• 23:59

Ove godine mađarski klub nije imao pravog rivala u regionalnoj rukometnoj ligi.

U finalnom meču F4 SEHA lige koji je odigran u Vespremu, domaća ekipa je opravdala ulogu apsolutnog favorita i deklasira beloruski Meškov Brest rezultatom 32-21.

Mađarski klub je bio dominantan i u regularnom delu sezone gde je zabeležio 17 pobeda i jedan poraz.

Trijumfom u finalu samo su dokazali da su bez premca u ovoj ligi.

Od samog početka meča su domaći krenuli agresivno i posle nekoliko minutu su stekli 3 gola prednosti. Na poluvremenu je bilo 14-9 za domaće.

U drugom poluvremenu su domaći navijači gledali pravu rukometnu rapsodiju, prednost se stalno povećavala sve do konačnih plus 11.

Najbolji kod domaćih su bili Marguč sa 9 i Ugalde sa 8 golova.

Kod gostiju je najefikasniji bio Rastko Stojković sa 8 golova. Naš reprezentativac se našao i u najboljem timu završnog turnira.

U meču za treće mesto, Zagreb je savladao Vardar sa 26-23.

Na ceremoniji dodele medalja, nastupila je i ženska muzička grupa iz Novog Sada, Frajle.