• Autor: Beta

• 09. novembar 2013.

• 20:27

• Izvor: Beta

Ekipa Partizana doživela je najteži poraz u SEHA ligi od početka sezone. Slovački Tatran deklasirao crno-bele sa čak 27 golova razlike!

Rukometaši Partizana izgubili su danas na gostujećem terenu od slovačkog Tatrana sa 46:19 u 8. kolu SEHA lige.

Već u prvih nekoliko napada, Tatran je pokazao zašto na tabeli zauzima drugo mesto. Znatno iskusniji i snažniji igrači domaćina u odbrani su zatvorili prilaz svom golu, a u napadu su lako smeštali loptu u okvir gola.

U 27. minutu prednost je bila 12 golova, a na poluvremenu se "popela" na čak 16 (24:8).

Koliko je ekipa iz Prešova bila razigrana pokazuje i podatak da je u prvih 30 minuta najefikasniji igrač Urban Tomaš postigao sedam golova, jedan manje od svih igrača Partizan zajedno.

Nastavak meča je doneo potpunu sigurnost domaćinu, dok su se crno-beli skoro devet minuta mučili da daju gol. Seriju promašaja je prekinuo Matičić, a potom se u listu strelaca upisao i jedan od dvojice debitanata, Lazar Kukić.

Ta dva gola, ipak, nisu sprečila Tartan da povećava razliku, pa je ona na kraju iznosila 27 golova.

"Nema potrebe uopšte da pričam o tome koliko je ovo zaslužena pobeda Tatrana, rezultat govori sve. Znali smo i pre utakmice, večeras je samo potvrđeno da je ovo jedna od najboljih ekipa u SEHA ligi", rekao je posle meča trener Partizana Aleksandar Brković.

Krilo crno-belih Vanja Ilić je kazao da je njegova ekipa znala šta je očekuje.

"Pokušali smo da se borimo i zbog toga čestitam svojim saigračima. Ovog puta nismo uspeli, možda će sledeći put biti drugačije", rekao je Ilić.

Najefikasniji u Tatranu bio je Tomaš Urban sa osam pogodaka, dok je kod crno-belih Mijajlo Marsenić sedam puta bio precizan.

Partizan u sledećem kolu dočekuje makedonski Vardar, a utakmica se igra na Banjici, 20. novembra.