Rusi pali u ''Čairu''!

• 31. oktobar 2012.

• 22:12

Rukometna reprezentacija Srbije uspešno je startovala u kvalifikacijama za EP u Danskoj. I pored brojnih kadrovskih problema, ''Orlovi'' uspeli da savladaju veoma kvalitetnu selekciju Rusije, uz veliku podršku navijača sa tribina niškog ''Čaira''.

U sjajnoj atmosferi u hali ''Čair'' u Nišu, reprezentacija Srbije savladala je večeras selekciju Rusije sa 30:29, u prvoj kvalifikacionoj utakmici za plasman na Evropsko prvenstvo 2014. u Danskoj.

Prvo poluvreme proteklo je uglavnom u blagoj prednosti našeg tima, ali su Rusi konstantno držali rezultatski priključak, sve do finiša ovog dela igre, kada su Vukovićevi izabranici, uz odličnog Stanića na golu, uspeli da steknu tri gola prednosti - 15:12.

Međutim, početak drugog poluvremena doneo je i pad u igri našeg tima. Rusi vrlo brzo uspevaju da rezultat preokrenu u svoju korist, ali ona uglavnom nije prelazila dva gola razlike.

Srećom, naša reprezentacija u ključnim trenucima podiže nivo igre, u samom finišu stiče dva gola prednosti i na kraju dolazi do vredne pobede nad velikim rivalom - 30:29.

Žarko Šešum bio je najefikasniji sa osam golova, dok je Petar Nenadić postigao šest.

Sledeći meč u kvalifikacijama Srbija će igrati 4. novembra u Sarajevu protiv Bosne i Hercegovine, koja je danas izgubila u gostima od Austrije sa 35:24 (18:7).