Rusi drugi u grupi, Tunis prošao dalje

• Autor: Nikola Ćertić

• 18. januar 2013.

• 19:06

U prve dve utakmice 5. kola Svetskog šampionata za rukometaše koji se održava u Španiji, Rusija je savladala Čile, dok je Tunis bio bolji od Argentine.

Reprezentacija Rusije je ubedljivom igrom došla do lagane pobede protiv Čileanaca pobedivši na današnjem meču rezultatom 36:24 (18:13) čime je obezbedila 2. mesto u grupi B iza reprezentacije Danske kolo pre kraja grupne faze takmičenja.

Čileanci su se držali samo do 13. minuta kada su prišli Rusima na gol razlike 7:6 ali nakon toga, na terenu je postojao samo jedan tim.

Najbolji u timu Rusije bili su Dibirov sa 11 pogodaka, Šinadin je postigao 7 a Žitnikov 5.

Rusi će u osmini finala  igrati protiv trećeplasiranog tima iz grupe A, dok će Čile ići u razigravanje od 17. do 24. mesta.

U prvom današnjem meču A grupe Tunis je slavio protiv Argentine rezultatom 22:18 (6:7) i tako osigurao plasman u osminu finala.

U neizvesnoj utakmici sa relativno malo golova, pogotovo u prvom poluvremenu, najistaknutiji pojedinac meča je bio Ben Salah sa 5 postignutih pogodaka.