Poraz u Zadru - Hrvati već na EP, Srbiji ostaje nada

nedelja 14.04.2019.
22:05

Posle remija u Beogradu, očekivani poraz ''Orlova'' na gostovanju u Hrvatskoj.

BETAPHOTO/BRANISLAV BOZIC/MO

U meču četvrtog kola Grupe 2 kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, reprezentacija Srbije večeras je poražena u Zadru od domaće selekcije Hrvatske rezultatom  27:23.

Bez Vujića i Radivojevića, koji nisu ni doputovali u Hrvatsku, selekcija Nenada Peruničića je dala sve od sebe da ostavi što bolji utisak protiv favorizovanog rivala, ali su Hrvati ipak pokazali da su bolji tim.

Ključnu prednost domaći tim je stekao tokom prvog poluvremena, koje je Hrvartska dobila sa 17:11, u nastavku je naš tim pružio snažniji otpor, prilazio u par navrata na četiri gola zaostatka, ali više od toga reprezentacija Srbije večeras nije mogla.

Hrvatska se ovom pobedom plasirala na Evropsko prvenstvo, dok našem timu ostaje da dobije preostale dve utakmice protiv Švajcarske i Belgije, uz nadu da će i Hrvati savladati Švajcarce.