Opšta tuča u Šapcu bacila senku na 5. kolo Superlige

• Autor: Miloš Marković

• 14. oktobar 2012.

• 09:39

Nepotpuno peto kolo Merkur Osiguranje Superlige odigrano je u subotu, a senku na rezultate pomenutog kola bacila je opšta tuča u Šapcu.

Naime, domaća Metaloplastika je slavila nad ekipom Zaječara u meču čiji je rezultat od 22:20 ostao u drugom planu.

Naime, na minut do kraja utakmice, a nakon starta Županjca nad Arsićem, na teren su uleteli igrači oba tima i na terenu je nekoliko minuta vladala opšta tuča u kojoj se nije znalo ko koga udara.

Nakon nekoliko minuta strasti su se smirile, utakmica je nastavljena sa dva igrača domaćih na terenu i tri gostujuća rukometaša.

Pomenuti incident je bacio senku na čitavo kolo.

U Šumicama je viđen meč između Crvene zvezde i Vrbasa koji je pripao domaćem timu koji je slavio rezultatom 27:25.

Pobedu je zabeležio i Napredak koji je na domaćem terenu savladao Radnički iz Kragujevca rezultatom 24:20. Kruševljane je do pobede predvodio raspucani Jovanović, dok se u taboru gostiju istakao Kostić.

U petom kolu viđena su i dva remija. PKB je remizirao sa Kolubarom u meču koji je završen rezultatom 28:28, dok su bodove podelili i Jugović i Crvenka (23:23).

Meč između Rudara i Vojvodine pomeren je za 17. oktobar, kada će biti odigran i duel između Železničara i Partizana koji je sinoć zabeležio veliku pobedu u Ligi Šampiona.

Na tabeli Merkur Osiguranje Superlige vodi Vojvodina sa osam bodova, prati je Metaloplastika sa istim skorom, dok je treći Partizan sa jednim bodom manje.