Nemci su novi vladari Evrope!

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 31. januar 2016.

• 19:15

Reprezentacija Nemačke savladala je Španiju sa u finalnoj utakmici Evropskog prvenstva u Poljskoj. Hrvatima treće mesto.

Nemačka je novi prvak Evrope pošto je u finalu EP u Poljskoj savladala Španiju rezultatom 24:17.

Fantastična igra u odbrani reprezentacije Nemačke bila je ključ pobede u finalnoj utakmici protiv Španije na Evropskom prvenstvu u Poljskoj.

Izabranici trenera Dagura Sigurdsona, inače Islanđanina, vodili su od samog početka utakmice. Poveli su sa 5:1, zatim i 7:2 i odmah stavili do znanja protivniku kakve imaju namere u ovom finalu.

Polovinu prvog poluvremena Španci su završili sa samo 2 gola, a do kraja poluvremena su postigli svega 6.

Kada jedna ekipa ima takvog golmana sa oko 50% odbrana kao što je danas imao Andreas Volf, onda pobeda ne bi trebalo da dolazi u pitanje u susretu jednakih rivala kakvi su Nemačka i Španija.

Upravo je Volf dominirao u prvom poluvremenu, pokazao je već tada da izrasta u junaka.

Prednost od 5-6 golova je održavana tokom celog meča, a kada su Nemci poveli sa 22:13 golom Štefena Fata sve je bilo jasno jer je tada ostalo samo 7-8 minuta do kraja.

Hafner je bio najefikasniji u reprezentaciji Nemačke sa 7 golova, dok je Volf definitivno igrač utakmice sa 16 odbrana (od 33 šuta).

Na drugoj strani Entrerios je bio najbolji sa 5 golova, jedini je bio raspoložen danas u Španiji. Šterbik je bio sasvim solidan sa 14 odbrana.

Danas je Hrvatska u meču za treće mesto savladala Norvešku rezultatom 31:24.