Nemci nakon drame u finalu, Španci nadigrali Hrvate

• Autor: Beta

• 29. januar 2016.

• 23:34

• Izvor: Beta

Rukometna reprezentacija Nemačke plasirala se večeras u finale Evropskog prvenstva u Poljskoj pošto je u Krakovu posle produžetaka pobedila Norvešku sa 34:33 (14:13, 13:14, 7:6). Pridružili su im se kasnije Španci nakon pobede nad Hrvatima.

Nemačku je do pobede predvodio Tobijas Rajhman sa 10 golova, a po pet su postigli Kaj Hafner i Julius Kun.

U norveškom timu najefikasniji je bio Kristijan Bjornsen sa osam golova, a po pet su dodali Bjarte Mirhol i Magnus Jondal.

Ekipe su tokom većeg dela utakmice bile izjednačene, a pobedu Nemačkoj doneo je Hafner, pet sekundi pre kraja.

Nemačka je u prvom delu prvog poluvremena stekla četiri gola prednosti 9:5 i vodjstvo je čuvala sve do 27. minuta kada je Norveška povela sa 13:12 golom Bjornsena. Ekipe su se posle toga smenjivale u vodjstvu, ali su Norvežani ipak uspeli da steknu dva gola prednosti (19:17). Nemačka je zatim uspela da se vrati i utakmicu uvela u neizvesnu završnicu.

Norvežani su u poslednji minut ušli vodjstvom od 27:26, ali je Rune Damke 19 sekundi pre kraja izborio produžetak. Nemačka je vodila u produžetku golom prednosti, ali je Norveška uspevala da izjednači i tako je bilo do kraja, sve dok Hafner nije postigao pobedonosni gol.

Reprezentacija Hrvatske nije uspela da se plasira u finale Evropskog prvenstva pošto je danas Španija bila bolja rezultatom 33:29 (18:14).

Ključnu razliku Španci su napravili u poslednjoj trećini prvog poluvremena (od 20-30 minuta), a do kraja meča tu prednost nisu ispuštali iako su Hrvati stizali do jednog gola razlike.

Na samo 7 i po minuta do kraja bilo je 27:26 za Špance, a onda su Valero Rivera i Viktor Tomas uspeli da povećaju prednost svog tima i da utišaju navijače iz Hrvatske.

Garsija i Rivera su postigli po 6 golova za Špance (Valero je bio posebno impresivan, 6/6) dok je Slišković bio najefikasniji kod Hrvata sa 6 golova.