Kao rekreativci...

• 21. januar 2013.

• 20:31

Ono što se manje-više i očekivalo, imali smo prilike da vidimo u meču osmine finala između Španije i Srbije. ''Furija'' bez problema deklasirala ''Orlove'', koji su delovali kao grupa rekreativaca, zalutala u ovu fazu takmičenja.

Debaklom protiv domaće Španije, reprezentacija Srbije završila je takmičenje u osmini finala Svetskog prvenstva.

Španci su veoma lako izašli na kraj sa našim ''raštimovanim orkestrom'', koji više nije ni bleda senka one ekipe koja je pre samo godinu dana osvojila srebrnu medalju na Evropskom prvenstvu.

Na kraju, 31:20 (20:12) za Špance, a da je domaćin u drugom poluvremenu igrao punim intenzitetom, ovaj debakl bi bio još izraženiji.

Samo u prvih šest-sedam minuta, reprezentacija Srbije je delovala kao koliko-toliko ravnopravan rival, a kada su se Španci rezultatski odlepili na dva-tri gola razlike, naš tim kao da se odmah predao i jedva čekao kraj utakmice.

Razlika u korist domaćina je rasla iz minuta u minut, čak dvadeset golova je naš tim primio u prvom poluvremenu, pa je do kraja samo ostalo pitanje konačnog rezultata.

Ako je to sada uopšte i bitno, Rokas je bio najefikasniji u selekciji Španije sa sedam golova, a u našem timu Petar Nenadić je postigao četiri.

Španci u četvrtfinalu idu na selekciju Nemačke, koja je u osmini finala bila bolja od Makedonije.