I Čehinje pale u ''Areni''!

• 08. decembar 2012.

• 21:49

Još jedna pobeda srpskih rukometašica, na kraju prve faze takmičenja na Evropskom prvenstvu.

Posle trijumfa nad Ukrajinkama, reprezentacija Srbije u subotu je savladala i selekciju Češke rezultatom 28:24 i tako overile plasman u drugi krug Evropskog prvenstva.

Prvo poluvreme je donelo neizvesnu borbu, Čehinje su, očekivano, pružile jak otpor, a posle vođstva Srpkinja od 9:7, serijom 4:1 stižu do vođstva.

Prednost Češke je do kraja prvog poluvremena dostigla i tri gola razlike - 15:12, pa je selekcija Saše Boškovića u nastavku imala težak posao da preokrene rezultat.

Srećom, drugih 30 minuta donelo je znatno bolju igru naše reprezentacije. Srpkinje su uhvatile priključak, a kako se meč bližio kraju, uvećavale razliku za konačnih ''plus četiri'' i veliku radost na parketu ''Arene''.

Ovom pobedom, Srbija je prvu fazu takmičenja završila na drugom mestu, iza Norveške i takmičenje nastavlja 10. decembra, utakmicom protiv Danske.