Hrvatska opet nije uspela, Španija opet prvak Evrope, Duvnjak u suzama...

18:31

Uzbudljivo finale, na kraju Španci bolji u ključnim trenucima.

Beta/Anders Wiklund / TT via AP

Završeno je Evropsko prvenstvo u rukometu.

Novi-stari vladar Starog kontinenta je selekcija Španije, koja je pobedom u finalu nad selekcijom Hrvatske rezultatom 22:20 odbranila titulu prvaka Evrope.

Hrvatska tako ni u svom trećem evropskom finalu nije uspela da trijumfuje i titula prvaka Evrope za njih i dalje ostaje samo san. Prethodno su Hrvati na korak od titule bili i 2008. i 2010. godine.

Tokom prvog poluvremena Hrvatska je imala blagu prednost, ali je Španija ipak na odmor otišla sa golom prednosti (12:11).

U nastavku Španci su imali i četiri gola viška (16:12), Hrvatska je zatim okrenula na 19:18, ali u poslednjim minutima meča opet Španija bolja, a sve je rešio Dušebajev svojim pogotkom za konačnih 22:20.

Gomez Abeljo je sa pet golova bio najefikasniji u pobedničkoj ekipi, a isto toliko je na drugoj strani postigao Domagoj Duvnjak, koji je proglašen i za najboljeg igrača prvenstva.

Ipak, slaba mu je to bila uteha...

''Tužan sam, čestitam saigračima na borbi. Pretužan sam, što je tu je. Tužan sam, ne znam što reći. Pokazali smo karakter nakon svega", kratko je rekao uplakani Duvnjak za RTL i potom prekinuo razgovor.

Bronzanu medalju osvojila je reprezentacija Norveške, jučerašnjom pobedom protiv Slovenije 28:20.