"Furiozan" početak SP

• 11. januar 2013.

• 20:47

Odigran je prvi meč na 23. Svetskom prvenstvu za rukometaše a domaća Španija lako je izašla na kraj sa reprezentacijom Alžira.

Duelom Španije i Alžira u okviru grupe D "podignuta je zavesa" na 23. šampionat sveta za rukometaše. Domaća selekcija lako je izašla na kraj sa Alžircima i slavila rezutlatom 27:14 (14:5).

Prvi su do vođstva došli Alžirci golom Rahima a ispostavilo se da je to bio jedini put da su Španci dozvolili protivnicima prednost.

Usledio je munjevit odgovor "Furije" koja je preko Tomasa došla do prednosti od 6:1 a pet pogodaka palo je iz sedmerca!

Do kraja poluvremena Španija je Alžiru dopustila samo četiri gola a postigla je ukupno 14 pa se na odmor otišlo rezultatom 14:5.

U nastavku meča ništa se nije promenilo a ponovo je Tomas bio "dželat" Alžiraca. Nakon 35 minuta igre Španija je vodila sa 19:5 pa je već tada bilo izvesno da će domaćin SP upisati prvu pobedu.

Završnica meča tekla je u laganom ritmu pa je do kraja bilo 27:14. U narednom kolu Španija se sastaje sa Egiptom a Alžir sa Hrvatskom.