Finale izmaklo ''za dlaku''!

• 15. decembar 2012.

• 18:36

Reprezentacija Crne Gore drugi je finalista Evropskog prvenstva za rukometašice. Posle velike borbe u ''Areni'' Srbija je poražena sa 27:26 i u nedelju će igrati protiv Mađarske za bronzanu medalju. Za titulu će se bortiti Norveška i Crna Gora.

Pred oko 13.000 gledalaca u ''Areni'', sam početak meča pripao je našim reprezentativkama. Dmitrović i Damnjanović su donele Srbiji vođstvo od 2:0, ali ono nije dugo trajalo, pošto su izabranice Dragana Adžića ekspresno okrenule na 2:3.

I naredni minuti meča protekli su u boljoj igri Crne Gore, koja je polovinom prvog poluvremena povela i sa četiri gola razlike (4:8).

Ipak, Srpkinje nisu dozvolile da se rivalke značajnije odlepe i četiri minuta kasnije stižu na ''minus jedan'' - 8:9.

Kako se bližio kraj prvog poluvremena, naš tim je igrao sve bolje i pogotkom sjajne Biljane Filipović stiže i do vođstva od tri gola razlike - 14:11.

Odlično je u tom periodu igre branila Jovana Risović od sedam udaraca zaustavila je pet, ali u samom finišu prvog poluvremena dvce greške naših Crnogorke kažnjavaju za 14:13 posle prvih 30 minuta.

Međutim, početkom drugog poluvremena, reprezentativke Crne Gore ponovo prelaze u vođstvo koje nije bilo ubedljivo, kretalo se do dva gola razlike, sve do 49. minuta kada je Bilja Filipović ''dalekometnom paljbom'' izjednačila na 21:21.

Ipak, naš tim nije uspeo da ponovo preuzme vođstvo, Crnogorke su vratile prednost od dva gola razlike i tu prednost održavale do poslednjeg minuta meča.

A onda, Andrea Lekić smanjuje na 27:26, zatim su naše uspele da se odbrane i imale dvadesetak sekundi da organizuju poslednji napad i izbore produžetke.

Selektor Saša Bošković je uzeo tajm-aut, posle čega je Filipović imala situaciju jedan na jedan sa protivničkim golmanom, ali nije uspela da svoju odličnu partiju kruniše golom za izjednačenje.

Ostalo je 27:26 za Crnu Goru, koja će u finalu igrati protiv Norveške, dok Srbiji ostaje borba za bronzu protiv Mađarske.

Biljana Filipović je ostala na sedam postignutih golova, dok je Andrea Lekić postigla pet u reprezentaciji Srbije.

Kod Crnogorki, Milena Knežević najefikasnija sa osam, a Katarina Bulatović je postigla šest golova.