EP - Norveška furiozno do finala!

• 15. decembar 2012.

• 16:20

U prvoj polufinalnoj utakmici Evropskog prvenstva, rukometašice Norveške su ubedljivo savladale selekciju Mađarske sa 30:19 i sada u finalu čekaju bolje iz duela Srbije i Crne Gore.

Mađarice su pružale ravnopravan otpor samo u prvih petnaestak minuta prvog poluvremena.

Imale su u tom periodu i vođstvo od 9:7, ali su od tog trenutka reprezentativke Norveške zaigrale znatno bolje i već do poluvremena stekle pet golova prednosti - 16:11.

Početkom drugog poluvremena, Mađarska je uspela da smanji na ''minus tri'' - 17:14, ali to je bilo najviše što su do kraja uspele da učine. Norvežanke su, kako je meč odmicao, uvećavale razliku i na kraju ostvarili  trijumf dvocifrenom razlikom - 30:19.

U pobedničkoj ekipi, Edin i Koren su bile najefikasnije sa po šest golova, dok je Gerbič predvodila Mađarice sa šest pogodaka.