EP - Meč za infarkt, Manaskov i Lazarov srušili Slovence!

subota 13.01.2018.
21:24

U meču grupe C reprezentacija Makedonije je uspela da slavi protiv Slovenaca sa 25:24.

EPA-EFE/FEHIM DEMIR

Ultra neizvestan meč Makedonije i Slovenije u okviru grupe C, na kraju pobeda naših južnih suseda sa 25:24 u dvorani u Zagrebu.

Bolji su bili Slovenci na startu, poveli sa 5:2 u 10. minutu meča, igrali su sjajnu odbranu. U 20. minutu su održali prednost, bilo je 8:5, a onda pad u napadu pred sam kraj poluvremena, Makedonci preko Kirila Lazarova, Pribaka i Taleskog stižu do izjednačenja.

Ekipa Veselina Vujovića je pala startom drugog dela igre, Makedonci prave novu seriju, tačnije, nastavili su onu iz prvog poluvremena kada su sa 4 nova gola stigli do 15:11.

Zarabec je bio taj koji je držao Slovence u igri, nije mnogo prošlo do novog izjednačenja, a nakon pet golova koje su zajedno postigli Blagotinšek i Janc, Slovenci su iali gol prednosti na 4 i po minuta do kraja utakmice.

Kiril Lazarov je taj koji je preuzeo odgovornost, pogodio je za izjednačenje, a već u sledećem napadu Makedonci stižu do prednosti preko Filipa Lazarova, ispostavilo se da je bilo to konačnih 25:24.

Kire Lazarov je postigao 7, Dejan Manaskov 8. Na drugoj strani Mlakar najefikasniji sa 4 gola.

U istoj ex-yu grupi su Nemačka i Crna Gora, Nemci su danas bili poprilično ubedljivi, slavili su sa 32:19.