Drama u ''Areni'', Srbija ispustila pobedu!

• 21. januar 2012.

• 21:49

Pred oko petnaest hiljada gledalaca u ''Areni'', reprezentacija Srbije igrala je nerešeno, 21:21 protiv Nemačke, u prvom kolu druge faze takmičenja na Evropskom prvenstvu. Propuštena sjajna prilika da se već sada praktično obezbedi plasman u polufinale...

Reprezentativci Srbije nisu uspeli da savladaju Nemačku, iako su od početka meča bili u vođstvu, koje je iznosilo i šest golova razlike početkom drugog poluvremena.

Na neki način ponovilo se ono što se ''orlovima'' dogodilo i u prethodnom duelu sa Slovačkom, što je tada pripisivano opuštanju uoči važnijih duela u drugoj fazi takmičenja.

Ovoga puta, utisak je da su se Vukovićevi izabranici ''uplašili'' pobede i stali na korak od sjajne mogućnosti da se već sada plasiraju u polufinale.

Ipak, posle svega, najvažnije je da ih večerašnji šokantan remi protiv Nemačke ne obeshrabri u narednim mečevima.

Početak meča obeležila je sjajna igra u odbrani reprezentativaca Srbije. Dugo Nemci nisu uspevali da dođu do prvog gola, pa su ''orlovi'' poveli sa 4:0.

Ipak, reprezentativci Nemačke uspevaju da konsoliduju redove, razlika se polako smanjivala, a Vukovićevi izabranici su imali sve više problema u napadu.

Nemci smanjuju na 7:6, posle čega Vuković traži tajm-aut koji donosi rezultat, pošto golovima Toskića i Ilića ''orlovi'' vraćaju osetniju razliku.

Naši reprezentativci do kraja prvog poluvremena nisu dozvolili Nemcima da ponovo uhvate priključak. Naprotiv, golom Ilića sa zvukom sirene Srbija na odmor odlazi vođstvom od pet golova razlike - 12:7.

I drugo poluvreme počelo je u istom stilu, sigurna igra reprezentativaca Srbije donosi vođstvo od 15:9, međutim od tog trenutka sledi pad, Nemci uspešno kažnjavaju greške ''orlova'' u napadu i brzim kontrama ''tope'' razliku.

Ubrzo je na semaforu stajalo 17:16 za Srbiju i tada je bilo jasno da nas čeka dramatičan finiš.

Gol prednosti Srbija je imala i na ulasku u poslednjih pet minuta meča (21:20). Imali su ''orlovi'' zatim igrača više, ali ponovo počinju problemi u napadu.

Nikčević je na tri minuta do kraja oduzeo loptu rivalu, istrčao kontru izbio potpuno sam ispred golmana ''pancera'', ali nije precizan, stativa spašava Nemce!

Mnogo nervoze u igri na obe strane, nije ni Nemcima svejedno, a Darko Stanić na minut do kraja sprečava izjednačenje.

Ali opet ne koristimo napad, sledi isključenje Stojkovića i u poslednjoj sekundi - Nemci stižu do izjednačenja - 21:21!

Srbija: Marjanac, Šešum, Vujin, Nikčević 4, Manojlović 1, Toskić 1, Stanić (11 odbrana), Ilić 6, Marković, Prodanović 2, Stojković 2, Rnić, Beljanski, Čutura 2, Stanković 3, Nenadić.

Nemačka: Hens, Genshajmer 5, Rogiš 2, Klajn, Pfal 1, Vencek, Tojrkauf 1, Glandorf 4, Hajneveter (16 odbrana), Kristofersen 2, Grecki 4, Lihtlajn, Šrenger, Kaufman 2, Has.

Naredni rival ''orlovima'' je selekcija Švedske, a meč se igra u ponedeljak od 20 časova i 20 minuta u ''Areni''.

Tabela posle današnjih mečeva u Grupi I: Nemačka 5, Srbija 5, Poljska 3, Danska 2, Švedska 2, Makedonija 1.