Devojke, svaka vam čast!

• 11. decembar 2012.

• 21:40

Dan posle rovovske borbe protiv Šveđanki, propuštene prilike za pobedu i bolnog remija, rukometašice Srbije uspele su u ''Areni'' da pruže još jednu sjajnu partiju i uz zadivljujuću borbenost protiv Danske trijumfuju sa 29:26 i dođu na prag plasmana u polufinale! Navijači? Bolji nego ranije, ali i dalje ih nema u onom broju koji ove sjajne devojke zaslužuju...

Za razliku od prethodnih mečeva, srpske rukometašice su konačno od početka zaigrale kako umeju, ne dozvolivši rivalkama da rano steknu rezultatsku prednost.

Povela je selekcija Srbije sa 4:1, a kako je meč odmicao, razlika se lagano i uvećavala, pa je tako golom Filipovićeve u 17. minutu bilo 11:6 za našu reprezentaciju, da bi u 22. minutu Damnjanović donela maksimalmnih ''plus šest'' - 14:8.

Međutim, slično kao u finišu meča sa Švedskom, usledio je ''prazan hod'' u igri naših rukometašica, Dankinje prave seriju 4:0 i ponovo hvataju priključak.

Ipak, do kraja prvog poluvremena Srpkinje su uspele da zadrže bar dva gola prednosti i na odmor se otišlo vođstvom naše selekcije od 16:14.

Međutim, početak drugog poluvremena protekao je u znaku reprezentacije Danske, koja serijom 3:0 prelazi u vođstvo od 17:16.

Usledio je period potpuno neizvesne borbe i kako je vreme proticalo, bilo je sve izvesnije da se približvamo dramatičnom finišu.

Dugo se igralo ''gol za gol'', da bi u 56. minutu Damnjanović konačno vratila Srbiju na ''plus dva'' - 25:23!

Usledio je tajm-aut Dankinja, koje zatim smanjuju na 25:24, ali naše odmah uzvraćaju za 26:24!

U tim trenucima, nekoliko napada Danska je odigrala bez golmana, sa igračem više u polju, ali im ta taktika i nije donela rezultat.

Ostalo je minut i po do kraja, selektor Bošković je zatražio tajm-aut. A onda, Jelena Popović!!! 27:24 za Srbiju, sve je gotovo!

Do kraja, još jedan gol Ognjenovićeve, pa pogađa i Damnjanović i na kraju rezultat je 29:26 za Srbiju!

Sanja Damnjanović je u našoj reprezentaciji bila najefikasnija sa 8 golova, Ognjenović je postigla šest, a za igračicu utakmice proglašena je golman Katarina Tomašević.

Ovom utakmicom kompletirano je drugo kolo druge faze takmičenja, pa uoči odlučujućeg duela sa Francuskom stanje na tabeli izgleda ovako: Norveška 8, Srbija 5, Francuska i Danska po 4, Švedska 3, Češka 0.