''Crno-beli'' Monpelje odneo bodove iz Niša!

• 18. novembar 2012.

• 18:27

Sjajan otpor favorizovanom Monpeljeu pružili su večeras rukometaši Partizana u Nišu, u meču petog kola Grupe A Lige šampiona. Imali su veliku priliku crno-beli da iznenade sjajni francuski tim, ali kao da su se u finišu uplašili pobede i dozvolili gostima da serijom 5:0 reše meč u svoju korist.

Rukometaši Partizana doživeli su večeras i četvrti poraz u Ligi šampiona, pošto su posle veoma loše igre u finišu prokockali sve ono što su stekli u većem delu meča protiv Monpeljea. Na kraju, 32:29 za goste.

Večerašnji meč u niškom Čairu bio je karakterističan i po činjenici da su gosti iz Monpeljea igrali u rezervnim dresovima Partizana, pošto im se oprema izgubila tokom puta u Srbiju.

Bilo je zanimljovo gledati Nikolu Karabatića u dresu sa Partizanovim grbom, ali naravno, još zanimljivije sjajan meč koji su igrači obe ekipe priuštili navijačima u ''Čairu''.

Sam početak utakmice pripao je francuskoj ekipi. Poveli su gosti sa 4:1, ali je onda usledio period sjajne igre Partizana. Domaći su uspeli da preokrenu na 8:7, a zatim i da povedu sa 12:10.

Monpelje je zatim izjednačio, Partizan ponovo vratio dva gola prednosti, ali se na poluvreme otišlo nerešenim rezultatom, 17:17.

Potpuno neizvesna borba vodila se i u drugom poluvremenu. Partizan je češće imao prednost, ali su gosti konstantno držali priključak.

Kriza u igri Partizana dogodila se posle vođstva od 29:27 i par propuštenih prilika da se vođstvo i uveća. Karabatić i drugovi su to umeli da kazne, stigli su do izjednačenja na 29:29, posle čega kao da se nervoza uvukla u igrače obe ekipe, pa se u narednih pet minuta igralo bez golova.

Prvi su do 30. gola ipak došli iskusniji gosti, a onda posle greške Maksića na dva i po minuta do kraja, Gajić je doneo dva gola prednosti Monpeljeu - 29:31.

Pokušao je trener Partizana novim tajm-autom da prene svoju ekipu, ali nije bilo efekta, napadi Partizana bili su statični, pa su do kraja gosti još jednim golom stavili tačku - 29:32.

U čak deset poslednjih minuta Partizan nije uspeo da postigne gol, pa je poraz bio neminovan na kraju.

Najzaslužniji za trijumf gostiju bio je Dragan Gajić sa čak 12 postignutih golova.

Partizan: Vasić, Milošević 2, V. Ilić, Mešter 2, Radanović, Pavlović 5, Maksić 3, Žujović, Radovanović 9 odbrana, Kajganić, Radivojević 7, N. Ilić 7, Radovanović A, Ivošević 1, Mitrović 2, Marsenić 2.

Monpelje: Robin 17, Leventu, Vilemnot, Tež 6, Arvin Bero 3, Gigu, Desbone, Metličić 2, Karabatić 5, Malmagro 4, Gutfreund, Hmam, Mamelund, Gajić 12.