Častan poraz oslabljenih crno-belih

• 25. novembar 2012.

• 20:33

Rukometaši Partizana poraženi su u Monpeljeu u šestom kolu Lige šampiona, ali su se sasvim solidno suprotstavili favorizovanom domaćinu i pored odsustva povređenog kapitena Maksića i Mitrovića.

Posle velike borbe u Nišu u prošlom kolu i poraza u neizvesnoj završnici, rukometaši Partizana i večeras su u Francuskoj uspeli da pruže solidan otpor Monpeljeu, ali više od časnog poraza nisu mogli.

Na kraju, 31:26 za Monpelje, što je peti poraz Partizana u prvih šest kola Grupe A Lige šampiona.

Crno-beli su se pre ove utakmice suočili sa dosta problema, između ostalog nisu mogli ni da održe poslednji trening na Banjici pred put u Francusku, a trener Brković nije mogao da računa na Uroša Mitrovića, ali ni na Nenada Maksića, koji je povređen tokom prvog poluvremena.

Šampion Srbije je rezultatsku neizvesnost održavao do polovine prvog poluvremena, kada su imali i 7:7, ali je onda usledila serija domaćih, koji na poluvreme odlaze sa ''plus šest'' - 16:10.

U drugom poluvremenu, mnogo iskusniji Monpelje je uspeo da održi stečenu prednost i na kraju ostvari i drugu pobedu u ovogodišnjoj Ligi šampiona.