Brazil slavi u 'Areni', Srpkinjama svetsko srebro!

• 22. decembar 2013.

• 18:47

Ženska rukometna reprezentacija Srbije nije uspela da osvoji titulu prvaka sveta! Pred oko 20.000 gledalaca u ''Areni'', Brazilke trijumfovale sa 22:20 i zasluženo im pripada zlato.

Rukometašice Srbije ipak će morati da se zadovolje srebrnom medaljom, posle poraza u finalu Svetskog prvenstva od Brazila rezultatom 22:20.

Prvo poluvreme je u svom najvećem delu proteklo u rezultatskoj neizvesnosti, ali za nijansu su bolji utisak ostavile Brazilke, koje se očigledno nisu uplašile odlične atmosfere u našoj najvećoj dvorani.

One su već na startu uspele da steknu dva gola prednosti (3:1, pa 5:3), ali su naše serijom 3:0 uspele da dođu do preokreta - 6:5.

Naša selekcija je igrla sasvim solidno sve do samog finiša prvog poluvremena, kada su Brazilke, predvođene odličnom De Nascimento, povele sa 13:10, ali se nadamo da reprezentativke Srbije imaju snage za preokret u nastavku, što su demonstrirale i protiv Norvežankiu u četvrtfinalu.

lekic

Loše su naše ušle i u drugo poluvreme, Brazilke su u tom periodu uvećale svoju predsnost i na 16:11, ali onda do punog izražaja dolazi fenomenalna Katarina Tomašević na našem golu. Nekoliko bravuroznih odbrana, između ostalog je i sedmerac zaustavila i na taj način dala dodatnu energiju svojim saigračicama u napadu.

Psihološka barijera u napadu je u tim trenucima probijena i naše ponovo hvataju priključak - 16:15!

Novi problemi nastaju u tim trenucima, kada ostajemo sa dve igračice manje, ali i pored toga je Živkovićeva uspela da postigne gol i pomogla našem timu da premosti ovaj krizni period.

U poslednjih deset minuta ušlo se rezultatom 19:17 za Brazil, ali tek tda počinje prava drama!

Prvo je Katarina Krpež posle sjajne kontre smanjila na 19:18, igrale su naše dobru odbranu u tim trrenucima, ali je i golman Brazila fenomenalnom intervencijom u 54. minutu za trenutak zaustavila nalet naših.

Ali, samo za trenutak, jer nešto kasnije Jelena Nišavić donosi toliko željeno izjednačenje - 19:19!

U narednom napadu Brazilke prekidaju sjajnu seriju naših i vraćaju vođstvo - 20:19, a onda, na tačno tri minuta do kraja, Dragana Cvijić je iznudila sedmerac, koji u gol pretvara Andrea Lekić - 20:20!

Proključala je ''Arena'' u ovim trenucima, ali je naše navijače utišala Nunjez - 21:20 za Brazil!

Svedi promašaj Cvijićeve, a onda još jedan gol za Brazilke na minut do kraja i to je bio kraj nadama da naša reprezentacija može do zlata...