Autor: Beta Beta
sreda 05.08.2015.
00:50
Izvor: Beta

Američka plivačica Kejti Ledecki osvojila je zlatnu medalju i postavila novi svetski rekord u trci na 1.500 metara slobodnim stilom na Svetskom prvenstvu u Kazanju.

BETA/AP Photo/Michael Sohn

Ledecki, koja je odbranila titulu šampinke sveta osvojenu u Barseloni pre dve godine, deonicu je preplivala za 15 minuta, 25 sekundi i 48 stotinki.

Amerikanka je tako u samo dva dana dva puta obarala rekord na 1.500 metara. Ona je juče u kvalifikacijama trku završila za 15 minuta, 27 sekundi i 71 stotinku.

Ovo je druga zlatna medalja za mladu Amerikanku, pošto je već osvojila najsjajnije odličje u trci na 400 metara slobodnim stilom.

Loren Bojl sa Novog Zelanda osvojila je srebrnu medalju (15:40,14), dok je bronza pripala Boglarki Kapas iz Mađarske (15:47,09).