• 13. avgust 2016.

• 09:57

Izgubio, ali i dodao još jednu olimpijsku medalju svojoj impresivnoj kolekciji.

Posle 22. osvojenog zlata, na red je konačno došlo i još jedno srebro.

Neprikosnoveni Majkl Felps nije uspeo da upiše i peti trijumf na aktuelnim Olimpijskim igrama u Riju, pošto je noćas u trci na 100 metara delfin zauzeo drugo mesto, ali je zato ukupan broj olimpijskih medalja u karijeri povećao na 27.

Čovek koji je konačno uspeo da ga pobedi je Džozef Skuling iz Singapura!

On je do zlatne medalje stigao u vremenu od 50,39 sekundi, a Felps i Čad Le Klos su na cilj stigli ostvarivši identično vreme - 51,14, pa su i jednom i drugom dodeljene srebrne medalje, a bronza je ostala bez vlasnika.

Kako se trka odvijala, Felps je još i dobro prošao, na sredini trke bio je tek na petom mestu, ali je u finišu ''dodao gas'' i stigao do odličja.

Do kraja Olimpijskih igara, Felpsa ćemo gledati još u trci štafeta 4x100 mešovito, što bi prema najavama trebalo da označi i njegov odlazak u penziju.

Podsetimo, za ovih nedelju dana u Riju, Felps je osvojio zlatne medalje na 200m delfin, 200m mešovito, 4x100m slobodno i 4x200 slobodno.