EP - Britancima zlatna medalja i rekordi u mešovitoj štafeti

Autor: Beta Beta
ponedeljak 06.08.2018.
22:31
Izvor: Beta

Britanska mešovita štafeta osvojila je danas zlatnu medalju u četiri puta 100 metara mešovitim stilom na Evropskom prvenstvu u Glazgovu.

Britanci su ostvarili rezultat tri minuta i 40,18 sekundi, čime su postavili evropski i rekord takmičenja.

Srebrnu medalju osvojila je ruska, a bronzanu italijanska štafeta.

Zlatnu medalju na 100 metara leđno osvojio je ruski plivač Kliment Kolesnikov, ispred sunarodnika Jevgenija Rilova, dok je bronzanu uzeo Apostolos Kristu iz Grčke.

Prvo mesto na 200 metara prsno osvojio je Anton Čupkov iz Rusije, ispred Džejmsa Viblija i Luke Picinija.

Zlatnu medalju na 200 metara mešovito osvojio je Žeremi Desplanše iz Švajcarske, ispred Nemca Filipa Hajnca i Maksa Ličfilda iz Britanije.

Najbrža na 200 metara leptir bila je Boglarka Kapaš iz Madjarske, ispred Svetlane Čimrove iz Rusije i britanske plivačice Alis Tomas.

Prvoplasirana u diciplini 200 metara slobodno bila je Šarlo Bone iz Francuske, ispred Femke Hemskerk iz Holandije i Anastasije Guženkove iz Rusije.