Svetski kup - Sebić i Pletikosić solidni, ostali daleko od finala

Autor: Beta Beta
sreda 24.04.2019.
11:32
Izvor: Beta

Srpski reprezentativac u streljaštvu Milenko Sebić zauzeo je danas 12. mesto u gadjanju malokalibarskom puškom iz trostava na Svetskom kupu u Pekingu.

serbianshooting.rs

Sebić je iz trosava "ubio" 1.170 krugova i od finala su ga delila dva kruga.

Stevan Pletikosić je u istoj disciplini zauzeo 16. poziciju sa 1.169 krugova, dok je Milutin Stefanović bio 56.

Uz trojicu strelaca puškom, danas su na vatrenu liniju izašle i tri srpske takmičarke.

Zorana Arunović je u kvalifikacijama vazdušnim pištoljem zauzela 37. poziciju, Bobana Momčilović Veličković se plasirala na 43, a Jasmina Milovanović na 77. mesto.

U trostavu je trijumfovao aktuelni evropski juniorski prvak vazdušnom puškom, Čeh Filip Nepejhal, dok je zlato vazdušnim pištoljem ubedljivom pobedom osvojila Mingdjun Kim iz Južne Koreje.

U četvrtak, trećeg takmičarskog dana Svetskog kupa u Pekingu biće održana nadmetanja mešovitih parova vazdušnom puškom i pištoljem.