Svetski kup - Kajakaški četverac stigao do bronze

Autor: Beta Beta
nedelja 27.09.2020.
16:07
Izvor: Beta

Srpski kajakaški četverac osvojio je danas bronzanu medalju na 500 metara na Svetskom kupu u Segedinu.

Nebojša Radović / KSS

Četverac u sastavu Nebojša Grujić, Marko Novaković, Andjelo Džombeta i Marko Dragosavljević osvojio je bronzu rezultatom minut, 23 sekunde i 14 stotinki.

Pobedila je posada Francuske: Burže, Bomon, Le Flo Dekoršemon, Muge (1:21,51), dok je srebro pripalo posadi Ukrajine: Danilenko, Siromjatnikov, Kuharik i Semikin (1:22,07).

Druga srpska posada četverca u sastavu: Stefan Vrdoljak, Vojin Rudović, Danilo Živković i Luka Stojkov takmičenje u Segedinu završila je u polufinalu sa 1:27,96, što im je donelo deveto mesto. Ženski četverac u sastavu Marija Dostanić, Eva Barta, Olivera Mihajlović i Dunja Stanojev zauzeo je osmo mesto, rezultatom u finalu od 1:40,53.

U disciplini K2-200 juniorska posada dvoseda na 200 metara, Željana Petrović i Anastazija Bajuk zauzela je sedmo mesto, pošto je finalnu trku izveslala za 40,68 sekundi.

Zlato je pripalo posadi Rusije Kovnir-Dolgova (37,77), srebro Madjaricama Luč-Kiš (38,55), a bronza Austrijkama Lehaci-Švarc (39,03).