Stojić i Beđik u finalu Svetskog kupa

• 14. jul 2013.

• 01:35

Sjajni srpski tandem na putu ostvarenja još jednog velikog uspeha, posle titule prvaka Evrope koju su nedavno osvojili u Sevilji.

Srpski dvojac bez kormilara Nenad Beđik-Nikola Stojić napravio je još jedan zapažen rezultat u Lucernu.

Evropski prvaci iz Sevilje plasirali su se u finale Trećeg, poslednjeg, ovogodišnjeg Svetskog kupa pošto su u prvoj polufinalnoj trci s vremenom 6:26:86 zauzeli drugo mesto (ukupno treće vreme polufinala), sa svega 37 stotinki zaostatka u odnosu na prvoplasirane Italijane Di Kostanca i Kostalda (6:26,49).

Pored ova dva čamca u finale se plasirala i španska posada Sigurbjonsen, Vela koja je s vremenom 6:29.25 prošla kroz cilj kao treća. Četvrto, peto i šesto mesto pripali su posadama Nemačke 1 (6:31.72), Holandije (6:35.73) i Australije (6:36.62) koje će veslati u B finalu.

Za razliku od Stojića i Beđika, Marjanović i Filipović za manje od sekunde su ostali bez plasmana u finale dubl skula. Naši reprezentativci su u prvoj grupi repesaža s vremenom 6:16,43 osvojili treće mesto pa će u nedelju od 9,27 časova veslati u B finalu.