Parastrelci pogodili medalje, Ristić prvak sveta!

12:56
Izvor: Beta

Sjajni uspesi srpskih sportista u Sidneju.

serbianshooting.rs

Srpski parastrelac Dragan Ristić osvojio zlatnu medalju na Svetskom prvenstvu u gađanju malokalibarskom puškom iz ležećeg stava u kategoriji SH2, dok su timski, uz Ristića u istoj disciplini Zdravko Savanović Dejan Jokić osvojili bronzano odličje.

Srpski reprezentativci nastavljaju niz medalja na Svetskom prvenstvu u parastreljaštvu u Sidneju. Šestog takmičarskog dana "pogođeni" su zlato i bronza.

Ristić je u finale ušao sa osmog mesta u kvalifikacijama, a do zlata je došao u uzbudljivoj završnici i rezultatom od 246,8 krugova. Drugoplasirani Ukrajinac Vitalij Plakuščji je za srpskim strelcem zaostao minimalan jedan deseti deo kruga.

U pojedinačnom plasmanu, naša druga dva strelca Zdravko Savanović i Dejan Jokić su zauzeli 19, odnosno 25. mesto.

U ekipoj disciplini srpski strelci ostvarili su rezultat od 1.818,1 kruga, 11,6 manje od prvoplasirane Velike Britanije.