Nova medalja za Srbiju na EP - Pajić i Holpert osvojili srebro!

Autor: Beta Beta
nedelja 16.07.2017.
12:03
Izvor: Beta

Srpski dvojac Dejan Pajić i Ervin Holpert osvojili su danas srebrnu medalju u trci na 500 metara na Evropskom prvenstvu u kajaku i kanuu u Plovdivu.

Kajakaški savez Srbije

Pajić i Holpert su trku završili za minut, 27,616 sekundi.

To je druga medalja za Srbiju u Plovdivu, pošto su juče Marko Tomićević i Milenko Zorić osvojili srebro na 1.000 metara.

Zlatnu medalju u današnjoj trci na 500 metara osvojili su madjarski kajakaši Bence Nadaš i Šandor Totka rezultatom 1:26,500, dok je bronzu osvojila ukrajinska posada Ivan Semjkin i Igor Trunov rezultatom 1:28,004 minuta.

Srpski kajakaški četverac u sastavu Simo Boltić, Dejan Pajić, Ervin Holpert i Dragan Hančovski zauzeo je danas sedmo mesto u trci na 1.000 metara na Evropskom prvenstvu u kajaku i kanuu u Plovdivu, a trku je završio za dva minuta i 59,886 sekundi.

Zlatnu medalju osvojio je španski četverac rezultatom 2:54,374 minuta, drugi su bili Poljaci sa 0,284 sekunde zaostatka, a treće mesto zauzela je posada Slovačke sa zaostatkom od 0,292 sekunde.

Srpske kajakašice sestre Nikolina i Olivera Moldovan zauzele su danas šesto mesto u trci na 500 metara.

Nikolina i Olivera Moldovan su trku završile za minut, 42,540 sekunde.

Prvo mesto osvojile su nemačke takmičarke rezultatom 1:38,604 minuta, druge su bile reprezentativke Slovenije sa 1:38,996, a treće mesto zauzela je posada iz Poljske sa 1:40,632.

Milica Starović zauzela je danas četvrto mesto u disciplini K1 500 metara.

Srpski parakajakaš Vuk Radovanović osvojio je peto mesto u disciplini KL2 200 metara.