Mačković i Vasić bez medalje na EP u Lucernu

Autor: Beta Beta
nedelja 02.06.2019.
17:58
Izvor: Beta

Srpski veslački dvojac Martin Mačković i Miloš Vasić zauzeli su poslednje, šesto mesto na Evropskom prvenstvu u Lucernu.

Veslački savez Srbije

Mačković i Vasić izgubili su ritam nadomak cilja u finalu Evropskog prvenstva u Lucernu, pa su trku na 2.000 metara završili za šest minuta, 32 sekunde i 79 stotinki.

Oni su u poslednjih 100 metara trke bili na trećem mestu, ali su izgubili ritam u samom finišu, što su iskoristili Španci Kanaleho Pasos i Garsija Ordones.

Prvo mesto uzeo je hrvatski dvojac Marten i Valent Sinković, dok su se na drugom mestu našli Rumuni Kozmiju i Tudosa.

U B finalu teškog četverca trijumfovao je srpski tim u sastavu Aleksandar Beđik, Igor Djerić, Nenad Beđik i Viktor Pivač.

U B finalu su poslednjeg dana šampionata veslali Jovana Arsić u skifu i Miloš Stanojević u skifu za lake veslače. Oboje su bili treći, a ukupno deveti.

Skifista Aleksandar Filipović morao je da se zadovolji D finalom u kojem je bio drugi, a ukupno 20.