EP - Srpski veslači blistali tokom poslednjeg dana

• 16. septembar 2012.

• 15:16

Sjajan dan za srpske veslače na zatvaranju EP u veslanju koje se održava u italijanskom Varezeu. Od pet mogućih medalja naši reprezentativci osvojili četiri!

Srpski veslači doneli su četiri odličja svojoj zemlji tokom poslednjeg dana EP u veslanju koje se održava u Varezeu.

Osvojene su tri bronze i jedna srebrna medalja čime je ostvaren veliki uspeh, ako se ima u vidu da su se naši veslači danas takmičili u pet finala.

Četverac bez kormilara je vremenom 5:58,72 uspeo da dođe do prve medalje tokom današnjeg programa. Naša posada trku je završila iza "zlatnih" Grka i "srebrnih" Rumuna.

Dvojac, i laki četverac bez kormilara takođe su osvojili bronzana odličja u svojim disciplinama da bi sjajan dan za srpske veslače upotpunila Iva Obradović u skifu osvojivši srebrnu medalju.

Iva je vremenom 7:39,87 minuta trku završila iza Litvanke Donate Vistartaite dok je bronza pripala Estonki Kaisi Pausalu.

Samo dubl skul u sastavu Marko Marjanović i Aleksandar Filipović nije uspeo da dođe do medalje pošto je završio finalnu trku na petom mestu ali je poslednji dan EP svakako bio više nego uspešan za naše veslače.