Arsovićeva gomila medalje pred SP u Granadi

• 01. avgust 2014.

• 18:21

Reprezentativka Srbije u streljaštvu Andrea Arsović osvojila je u petak srebrnu medalju na "Gran Priju" u Novom Sadu u konkurenciji vazdušna puška.

Andrea Arsović, srpska reprezentativka u streljaštvu i članica streljačkog kluba Partizan, osvojila je danas srebrnu medalju na takmičenju Grand Prix u Novom Sadu, u disciplini vazdušna puška.

415, 2 krugova bila su dovoljna da se Andrea pozicionira na drugom mestu, u konkurenciji od 30 takmičarki iz 8 zemalja. Zlato na petom Grand Prix takmičenju osvojila je takmičarka iz Hrvatske, Snježana Pejčić, koja je upucala 418 krugova, dok je iza Andree ostala Katarina Biserčić iz Srbije sa 414, 6 krugova.

"Jako sam zadovoljna današnjim rezultatom, s obzirom na teške uslove na strelištu i velike vrućine. Rezultat je solidan, nadam se da ću do svetskog prvenstva u septembru još više podići rezultat" izjavila je Arsović.

Drugog dana Grand Prix takmičenja u subotu 2. avgusta, Andreu očekuje nadmetanje u disciplini trostav (malokalibarska puška), a u nedelju i takmičenje u Grand Prix je poslednje takmičenje na kom srpski reprezentativci u streljaštvu učestvuju u sezoni 2013/2014.

Nakon letnje pauze, od septembra Andreu i kolege iz reprezentacije očekuju nadmetanja na Svetskom prvenstvu u Granadi, gde će se boriti za osvajanje kvota za učešće na OI u Riju 2016. godine.