ZOI - Martin Furkad osvojio zlato u poteri

• 10. februar 2014.

• 19:26

• Izvor: Beta

U poteri na 12,5 km najbolji je danas bio Martin Furkad, državljanin frncuske ispred Čeha Moraveca i sunarodnika Beatriksa.

Francuski biatlonac, Martin Furkad, osvojio je danas zlatnu medalju na Zimskim olimpijskim igrama u Sočiju u poteri na 12,5 kilometara.

Srebrno odličje osvojio je Čeh Ondrej Moravec, dok je Francuzima Žon Gijom Beatriks doneo još jednu medalju u biatlonu, zauzevši treće mesto.

Furkad je na strelištu imao samo jedan promašaj, u stojećem stavu, a poteru je završio u vremenu od 33 minuta, 46 sekundi i šest stotinki.

Čeh je za Furkadom zaostajao 14,1 sekundu, dok je trećeplasirani Beatriks 24,2 sekunde iza sunarodnika.

Moravec je trku završio bez promašaja, dok je Beatriks, kao i Furkad imao jedan promašaj u stojećem stavu.

Četvrto mesto zauzeo je Norvežanin, Ole Ajnar Bjornadlen, sa samo sekundom i sedam desetinki zaostatka za Beatriksom, te mu je tako za malo izmakla rekordna 13. olimpijska medalja.

Furkadu je ovo druga olimpijska medalja, pošto je na Igrama u Vankuveru osvojio srebrnu u grupnom startu. Francuz je takodje osvojio pet titula prvaka sveta, uključujući i dve zlatne u poteri.

Na petom mestu našao se Evgeni Justjugov iz Rusije, šesti je bio Nemac Simon Šemp, sedmi Norvežanin Emil Hegl Svendsen, osmo mesto zauzeo je Austrijanas Simon Eder, deveto Anders Rastargujevs iz Letonije, a deseto Dominik Landertinger iz Austrije.

Reprezentativac Srbije Milanko Petrović nije učestvovao u današnjoj trci, pošto je pre dva dana u sprintu na 10 kilometara zauzeo tek 69. mesto pa se nije kvalifikovao za učešće u poteri.