ZOI - Holanđanima sve medalje na 500 metara u brzom klizanju

• Autor: Beta

• 10. februar 2014.

• 18:55

• Izvor: Beta

Holandija je pokazala da je svetska sila kada se radi o brzom klizanju, na trci na 100 metara sve tri medalje su pripale njihovim državljanima.

Holandski klizači osvojili su danas sve tri medalje u brzom klizanju na 500 metara na Zimskim olimpijskim igrama u Sočiju.

Zlatna medalja pripala je Mihelu Mulderu koji je trku završio u vremenu od 69 sekundi i 31 stotinku.

Srebro je osvojio Jan Smekens (na slici) u vremenu 69.32, a bronzu Mihelov brat blizanac Ronald Mulder.

Holandjani su takodje osvojili sve tri medalje u trci na 5.000 metara u brzom klizanju.

Mulder je bio u pretposlednjem, a Smekens u poslednjem paru.

Smekens je bio prvi u prvoj vožnji, sa četiri stotinke prednosti, ali je u drugoj ispustio tu prednost i stigao na cilj sa jednom stotinkom zaostatka u odnosu na Muldera.