petak 12.08.2016.
18:45

Bravo za izabranice Marine Maljković, ovakva pobeda nam je bila potrebna!

BETA/BETAPHOTO/BRANISLAV BOZIC/EV

Nakon tri poraza od Španije, Kanade i SAD, košarkašice Srbije zabeležile su ubedljivu pobedu rezultatom - 80:72 (24:14, 16:20, 26:9, 14:29).

Ovim trijumfom, Srbija je zadržala šanse za plasman u četvrtfinale koje će obezbediti ako u poslednjem kolu savlada poslednjeplasirani Senegal koji je bez trijumfa.

Naše košarkašice su pokazale kako se bori za nacionalni tim u najtežim trenucima, posle tri bolna poraza.

Od samog starta su zaigrale ozbiljno, i već u prvoj četvrtini stekle prednost od 10 poena - 24:14. U drugoj deonici došlo je do blagog pada, taj deo Kineskinje dobijaju sa 20:16, pa na poluvremenu Srbija vodi 40:34 zahvaljujući košu Pejdž u poslednjoj sekundi.

Ipak, u trećoj četvrtini, Srpkinje su pružile najbolju igru u dosadašnjem turniru, ušle su u neverovatnu seriju od 16:0, a blistala je Sonja Petrović koja je vezala nekoliko poena uz sjajnu trojku.

Naše su računajući i kraj druge četvrtine koju su završile serijom od 8:0, zajedno sa trećom deonicom, za 13 minuta imali neverovatanu seriju od 34:9!.

U poslednju deonicu naše su ušle sa prednošću od 23 poena - 66:43, pa je bilo jasno da je sve gotovo.

Iako su naše pale u samom finišu, Kineskinje su uspele da dođu na -11, ali ne i da preokrenu meč u potpunosti.