Srbija u kanalu - Australija dobila "Orlove" 15 razlike!

• 08. avgust 2016.

• 21:10

Vicešampion sveta poražen je od Australije u drugom kolu košarkaškog turnira na Olimpijskim igrama.

Srbija u kanalu - Australija dobila
Muška košarkaška reprezentacija Srbije poražena je u drugom kolu grupne faze olimpijskog turnira od Australije rezultatom 95:80 (26:23, 14:20, 22:20, 33:17) čime je sebe eliminisala iz borbe za drugo mesto u Grupi A.

Početak večerašnjeg duela predstavljao je reprizu onoga što smo imali prilike da gledamo na "Super 4" turniru u Kordobi kada je reprezentacija Srbije loše otvarala mečeve sa učesnicima Olimpijskih igara.

"Orlovi" su i večeras nešto slabije ušli u meč sa Australijom pa su "kenguri" vrlo brzo stigli do maksimalne prednosti od osam poena (11:19) ali je potom usledio odgovor izabranika Aleksandra Đorđevića.

Sudijski kriterijum je od starta utakmice bio izuzetno čudan pa smo se tako nagledali svega i svačega, a utisak je bio da sudijska trojka iz "Karioka Arene" nije dorasla zadatku koji joj je poveren.

Australija je na prvu pauzu otišla sa tri poena prednosti, a Srbija do prvog vođstva stiže nakon 11 minuta igre i poena Miroslava Raduljice, najboljeg pojedinca "Orlova" na večerašnjoj utakmici.

Nakon toga se igralo poen za poen da bi Australija sredinom druge deonice napravila seriju 7:0 i ponovo stigla do nešto osetnije prednosti (30:37). Poslednja dva minuta prvog dela igre pripala su Srbiji koja pravi seriju 13:3 i na odmor odlazi sa tri poena prednosti (43:40).

Prava je šteta što trojka koju je Bogdan Bogdanović postigao sa tri četvrtine terena nije priznata pošto je šut upućen nakon poslednjeg zvuka sirene jer bi Srbija na odmor otišla sa 6 poena razlike.

"Orlovi" su treći period otvorili dosta dobro, trojkama Miloša Teodosića koje su nam donele sedam poena prednosti (49:42) koje nismo bili kadri da zadržimo na duže staze jer je igra u odbrani bila jako loša.

Držali su reprezentativci Srbije prednost u završnici treće četvrtine ali je bilo jasno da će u poslednjih deset minuta morati dobri da zapnu ne bi li stigli do trijumfa.

Na startu poslednje četvrtine na snazi je bila rezultatska klackalica ali je potom Australija napravila seriju 6:0 posle čega su "Orlovi" izgubili konce igre i iz minuta i minut bivali u sve težem položaju.

Dva minuta pre kraja "Orlovi" su imali četiri poena zaostatka (80:84) ali nova mini serija "kengura" od 5:0 pravi razliku koju naši reprezentativci nisu uspeli da nadomeste do kraja meča a ispostavilo se da je Australija napravila 15:0 i dobila poslednji period sa 33:17 što treba da zabrine selektora i stručni štab.

Srbija je tako upisala prvi poraz na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru i sada je sasvim jasno da će se boriti za treće mesto u grupi.

Najefikasniji pojedinac u našem nacionalnom timu bio je Miroslav Raduljica sa 25 poena ali samo jednim skokom, a pratili su ga Miloš Teodosić sa 17 poena i 3 asistencije, odnosno Bogdan Bogdanović sa 12 poena i 8 skokova.

Na drugoj strani su se istakli Pet Mils sa 26 i Metju Delavedova sa 23 poena.

Srbija u trećem kolu igra protiv selekcije Francuske i to će biti borba za treće mesto na tabeli pošto su obe reprezentacije poražene od Australije a teško da će savladati Ameriku.