Sjajni Velja u finalu!

• 30. jul 2012.

• 21:49

U polufinalnoj trci na 200 metara delfin stilom, srpski reprezentativac Velimir Stjepanović uspeo da se plasira među osam najboljih i u utorak od 20:50h u finalu će se boriti za medalju!

Još jedan fenomenalan rezultat, posle današnjeg uspeha u kvalifikacijama, ostvario je večeras srpski reprezentativac Velimir Stjepanović!

On je u drugoj polufinalnoj trci na 200 metara delfin stilom zauzeo četvrto mesto i sa ukupno osmim vremenom 1:55.13 uspeo da ostvari cilj - plasman u finale!

U svojoj polufinalnoj grupi Stjepanović je dugo držao drugo mesto, bio ispred Felpsa, ali je trofejni Amerikanac pojačao u finišu i osvojio prvo mesto u grupi, ostvarivši vreme 1:54.53.

Drugo mesto na kraju je zauzeo Austrijanac Dinko Jukić (1:54.95), a treće Poljak Korženjovski (1:55.04).