Rusi osetili "Furiju"

• 10. avgust 2012.

• 19:45

Košarkaši Španije prvi su finalisti košarkaškog turnira na OI u Londonu. "Furija" nakon preokreta ostavila Ruse u čudu.

Završeno je prvo polufinale košarkaškog turnira na OI u Londonu. Španija je savladala reprezentaciju Rusije rezultatom 67:59 (9:12, 11:19, 26:15, 21:13) iako je "Zbornaja" na poluvremenu imala 11 poena prednosti.

Rusi su bili bolja ekipa u prvom delu meča pošto su u prve dve četvrtine ubacili 60 posto koševa na večerašnjem meču.

Kirilenko i družina otišli su na odmor sa prednošću od 11 poena (20:31) ali je Skariolo na odmoru pokrenuo svoje izabranike koji su od prvog sekunda nastavka jasno stavili do znanja Rusiji da će se do kraja voditi neizvesna borba.

Tako je i bilo pošto je na kraju treće četvrtine rezultat bio izjednačen 46:46. Poslednja deonica bila je ključna za ishod meča a bolje su se snašli osokoljeni Španci.

Rusija je na minut pre kraja možda i mogla da se vrati u meč da Andrej Kirilenko nije promašio pet slobodnih bacanja za redom.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Pau Gasol sa 16 poena dok je kod Rusa Kaun postigao 14. Gasol je dominirao i u skoku sa ukupno 12 uhvaćenih lopti.

U drugom polufinalnom susretu OI sastaju se SAD i Argentina. Odluka o medaljama pašće u nedelju kada su na programu meč za treće mesto kao i finale.