Preokret Brazila, Koreja ostavila Britance bez medalje!

• 04. avgust 2012.

• 23:47

Posle Meksika i Japana, plasman u polufinale fudbalskog olimpijskog turnira ostvarili su večeras i Brazil i Južna Koreja, koja je boljim izvođenjem penala eliminisala domaču Veliku Britaniju.

Reprezentacija Velike Britanije ostala je bez medalje na fudblskom olimpijskom turniru.

Domaću selekciju je večeras u četvrtfinalu eliminisala Južna Koreja, posle boljeg izvođenja jedanaesteraca, a rezultat posle regularnih 90 i dodatnih 30 minuta bio je 1:1.

Iznenađenje je najavio Dong Von Ji, vodećim golom za Južnu Koreju u 29. minutu, a izjednačio je Aron Ramzi sedam minuta kasnije.

Taj rezultat ostao je na snazi svih 120 minuta, pa je odluka morala da bude doneta posle penl-serije, gde su se bolje snašli korejski fudbaleri.

Rival Korejcima u polufinalu biće selekcija Brazila, koja je rezultatom 3:2 savladala neugodni Honduras.

Martinez je u 12. minutu doveo Honduras u vođstvo, a izjednačio je Damjao u 38. minutu, pet minuta pošto je Honduras ostao bez isključenog Krisanta.

Ipak, posle tri minuta igre u nastavku, Espinoza je doneo novo vođstvo Hondurasu, ali se nije dugo čekalo na preokret.

Nejmar je iz penala izjednačio na 2:2 u 51. minutu, a zatim u 60. minutu asistirao Damjau za konačnih 3:2.