Petrović zauzeo 77. mesto, Šmrković nije završio trku

• Autor: Beta

• 14. februar 2014.

• 13:46

• Izvor: Beta

Srpski reprezentativac Milanko Petrović zauzeo je danas 77. mesto u skijaškom trčanju, u klasičnoj trci na 15 kilometara, na Zimskim olimpijskim igrama u Sočiju, dok Rejhan Šmrković nije završio trku.

Milanko Petrović je trku završio za 46 minuta, 42 sekunde i dve stotinke i zauzeo je 77. mesto u konkurenciji 87 takmičara, a njih četvorica nisu završili trku.

Među njima je bio i Rejhan Šmrković.

Petrović je za pobednikom trke, Švajcarcem Darijom Kolonjom, zaostao 8 minuta, 12 sekundi i 5 stotinki.

Kolonja je do svoje druge zlatne medalje u Sočiju došao rezultatom od 38:29,7 minuta.

Srebrnu medalju osvojio je Švedjanin Johan Olson sa zaostatkom od 28,5 sekundi, dok je bronzanu medalju osvojio njegov sunarodnik Danijel Ričardson sa zaostatkom od 38,8 sekundi.