''Orlovi'' poklonili Špancima pobedu!

• 29. jul 2012.

• 18:46

U većem delu meča između Srbije i Španije izgledalo je da će naši rukometaši pobedom startovati na Olimpijskim igrama u Londonu, a onda su na desetak minuta do kraja počeli da ređaju početničke greške u napadu, posle čega povratka više nije bilo. Na kraju - 26:21 za Španiju.

Rukometna reprezentacija Srbije porazom je započela Olimpijske igre u Londonu. Izabranici selektora Vukovića večeras su poraženi od Španije rezultatom 26:21 (10:14), posle katastrofalnog perioda igre u drugom poluvremenu.

Španci su nešto bolje započeli meč, stekli blagu prednost, ali je naša reprezentacija polovinom prvog poluvremnena prvi put uspela da rezultat preokrene u svoju korist (7:6).

U tim trenucima, Srbija je bila znatno bolji rival i ubrzo je prednost ''Orlova'' skočila na tri gola razlike - 11:8.

Odličan Stanić na golu, efikasan Stanković u napadu i na poluvreme se otišlo sa velikih četiri gola prednosti - 14:10.

Očekivali smo da će u tom stilu naši reprezentativci nastaviti i u drugom poluvremenu. Oni su to uglavnom i činili negde do polovine drugog dela igre, do vođstva od 20:18, a onda je usledio neverovatan pad u igri Vukovićvih izabranika.

Zahvaljujući početničkim greškama našuh reprezentativaca u napadu, Španci su dolazili do lakih kontri i za tili čas rezultat je bio 23:20 u korist ''Furije''.

Nešto više od pet minuta do kraja meča ostalo je u tim trenucima, ali su ''Orlovi'' delovali kao da su se već predali.

Vuković je pokušavao izmenama i tajm-autom da ih probudi iz letargije, ali u tome nije uspeo. Do kraja još jedna velika greška u napadu i lak posao za Špance iz kontre za 25:21. Tada je već sve bilo jasno, a do kraja trijumf Španaca postao je još ubedljiviji - 26:21!

Momir Ilić bio je najefikasniji u našem timu sa šest golova, a Stanković je postigao četiri.

U pobedničkoj ekipi Sarmijento se istakao sa pet pogodaka.