OI - Karakašević u drugom kolu

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 06. avgust 2016.

• 16:10

Srpski stonoteniser Aleksandar Karakašević uspeo je da savlada Jen Singa, predstavnika Australije, sa 4:2 u setovima (11:8, 10:12, 11:8, 11:9, 10:12 i 11:3)

Aleksandar Karakašević je uspeo da se plasira u drugo kolo Olimpijskih igara na takmičenju u stonom tenisu pošto je danas pobedio takmičara koji se takmiči pod zatavom Australije, Jen Singa sa 4:2 (11:8, 10:12, 11:8, 11:9, 10:12 i 11:3).

Prvi set je bio neizvestan, sve do sredine kada je Karakašević preuzeo prednost koju nije ispustao iz svojih ruku. Na kraju je set dobio na iskustvo protiv Australijanca, bilo je 11:8.

U drugom je gubio sa 3:6, Australijanac je držao konce u svojim rukama tada, ali je onda počeo da pravi greške što je Karakašević iskoristio. Poveo je Aleksandar sa 10:9, imao set loptu, ali je Sing uspeo da na kraju slavi sa 12:10 nakon što je vezao tri uzastopna poena.

Treći set je takođe bio neizvestan, iako je Sing vodio sa 3:0 na samom startu. Stigao je protivnika i prestigao, poveo sa 10:8, odmah iskoristio prvu set loptu za 2:1 i tada je bio daleko ispred protivnika gledajući trenutnu psihološku situaciju.

U nastavku, Karakašević stiže nakon izjednačenog seta do prve set lopte i odmah je koristi, protivnik, videlo se tada, nije psihički dorastao našem stonoteniseru.

Poveo je Karakašević sa 6:2 u 5. setu, što je najveća prednost koju je neki stonoteniser imao u ovom meču, ali je Sing uspeo da ga sustigne i da dođe do 8:8, kasnije i do 9:9. Iskoristio je kasnije Australijanac treću set loptu, došao je do 3:2 u setovima.

U šestom setu, Karakašević je stigao do 7:0, kasnije je imao i osam meč lopti, iskoristio je drugu za 11:3 i pobedu od 4:2 u ovom meču.

U narednom kolu igraće protiv Pola Drinkhola iz V. Britanije, a ukoliko njega savlada igraće protiv Gao Ninga iz Singapura.

Da bi Karakašević stigao do polufinala potrebno je da pobedi u narednih pet mečeva.