Novakov ekspresni preokret

• 29. jul 2012.

• 20:43

Duel Novaka Đokovića i Fabija Fonjinija obeležio je tročasovni prekid zbog kiše, posle koga je Italijan uspeo da povede u setovima, ali ne i da iznenadi najboljeg srpskog tenisera, koji je lako stigao do preokreta i plasmana u drugo kolo.

Posle problema u prvom setu i prekida zbog kiše, Novak Đoković je uspeo da uhvati svoj ritam i trijumfuje rezultatom 2:1, po setovima 6:7, 6:2, 6:2.

Već od starta se videlo da Đoković danas nije u svom najboljem izdanju, dugo nije uspevao da oduzme servis upornom Italijanu, ali je to konačno učinio u osmom gemu.

Poveo je sa 5:3, zatim servirao za vođstvo u setovima, ali je onda počeo da pravi neshvatljive greške i Fonjini odmah vraća brejk.

Zatim na svoj servis dolazi do izjednačenja na 5:5, pa je prvi set ponovo postao potpuno neizvestan.

Još po gem za oba rivala i ušlo se u taj-brejk. I u njemu Novak nije uspevao da dođe do prednosti, da bi prvi rezultatu 7:7 sudija odlučio da prekine meč, jer je kiša počela sve jače da pada.

Posle tročasovnog prekida, meč je nastavljen, ali je Fonjini sprenije ušao u ovaj nastavak, osvojio dva uzastopna poena u taj-brejku i poveo sa 1:0 u setovima.

Srećom, ovo nije poremetilo Novaka u drugom setu, već kao da ga je nateralo da odigra kako zna. Brzo dolazi do brejka, zatim i još jednog i izjednačenje je brzo usledilo - 6:2 za Đokovića u drugom setu.

Treći set bio je praktično repriza onoga što je moglo da se vidi u drugom setu. Ponovo Novak stiče dva brejka prednosti i osvaja treći set sa 6:2, za konačan trijumf od 2:1 u setovima.