• Autor: Beta

• 11. avgust 2012.

• 23:43

• Izvor: Beta

Rukometašice Norveške opravdale su ulogu favorita u finalu olimpijskog turnira, savladavši selekciju Crne Gore, koja će morati da se zadovolji srebrnom medaljom posle ovog meča, ujedno i oproštajnog za one nejiskusnije, Bojanu Popović i Maju Savić.

Rukometašice Norveške odbranile su danas titulu na Olimpijskim igrama u Londonu, pošto su u finalu savladale Crnu Goru sa 26:23 (13:10).

Najefikasnija u pobedničkom timu bila je Lin Suland sa 10 golova, koliko je postigla i Katarina Bulatović za Crnu Goru.

Norvežanke su bile ubedljivije u prvom poluvremenu, a u drugom su dozvolile protivnicama da stignu njihovu prednost na 19:19 i 20:20 i da finiš meča učine neizvesnim.

U 59. minutu Crna Gora je prišla na 24:23, ali nije imala snage da preokrene rezultat.

U utakmici za bronzanu medalju reprezentacija Španije savladala je Južnu Koreju posle produžetaka sa 31:29.